Neden Udemy’den Kurs Almalısınız?

300 0
udemy

Bir çok online eğitim sitesine aşina olabilirsiniz. Fakat bu platformla henüz tanışmamışsanız, en iyi online eğitim web sitesinize karar vermeden bir düşünün isterim. Zira, kendini “en büyük online eğitim sitesi” olarak nitelendiren Udemy platformu, kişisel gelişimden yazılım ve kodlamaya kadar bir çok kategoride yüz binden fazla kursa ev sahipliği yapmaktadır. Kullanmaktan oldukça memnun olduğum bu platforma ücretsiz üye olup, kurs almaya karar vermenizi kolaylaştıracak 7 maddeye bir göz atalım.

 1. Ücretsiz sertifika sunar.
  udemy certificateUdemy ücretsiz olarak PDF formatında sertifikanızı sunar. Üstelik sertifika numarası ve sertifika url detaylarını da sertifikanıza ekler. Bu da sertifikanızın doğrulanmasını kolaylaştırır. Sertifikanızı dilediğiniz dil seçeneğinde indirebilirsiniz. Sertifika detayınızda kurs adınızı, kaç saatlik eğitimi tamamladığınız ve hangi tarihte tamamladığınıza dair detaylar bulunur.
 2. Ömür boyu kursa erişim fırsatı sunar.Neden Udemy'den Kurs Almalısınız?Udemy platformundan satın aldığınız eğitime ömür boyu erişim fırsatınız vardır. Dolayısıyla, kursun öğretmeni eğitimi güncel tutmaya gayret gösterir. Sizde her daim güncel eklemelere sahip derse sürekli erişim fırsatınızı saklı tutarsınız.
 3. Sık sık kurs indirimi olan kampanyalar yapar.
  udemyUdemy platformunda ücretsiz kurslar bulabilirsiniz. Asıl keyif veren kurslar ise ücretli olarak eğitim platformunda yer almaktadır. Her kurs kendi niteliğine göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bu fiyatlandırmalar sizi endişelendirmesin çünkü Udemy eğitim platformu olarak oldukça indirim sunduğu kampanyalar yapmaktadır. Ara sıra Udemy web sitesini ya da mobil uygulamasını ziyaret ederek bu kampanyalara denk gelebilirsiniz. Ben şuana kadar 17 ayrı kurs aldım ve bunlardan ücretli olanları özellikle kampanyalı zamanlarda aldığım için ödediğim bedeller 30 TL üzerini hiç görmemiştir. Yani kampanyalara denk gelmeniz an meselesi olduğu tecrübe ile sabittir.
 4. Yardım ve destek ekibi kaliteli hizmet sunar.udemyUdemy eğitim platformunun yardım ve destek ekibi hem hızlı hem de oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Hızlı ve çözüm odaklı yaklaşımları sizi oldukça memnun etmektedir. Platformum kullanım kolaylığı bir yana dursun, yardım ve destek talep etmekte oldukça kolay. Sıkça sorulara ilişkin oldukça makale sunması dışında, “Bize Ulaşın” başlığı altından direk konuya ilişkin mesajınızı gönderebiliyorsunuz. Ne kadar samimi bir destek ekibi ile karşı karşıya olduğunuzu bir kez daha hissetmeniz için sizden mesajınızı olabildiğince detaylı yazmanızı istemişler. Çünkü siz detayları paylaştıkça, ekibi size yardımcı olması oldukça kolaylaşıyor. Çünkü adı üzerinde yardım ve destek ekibiler!
 5. İstediğiniz dilde kurs içerikleri seçin.udemyÖğrenmek istediğiniz ya da hobi edinmek istediğiniz bir alan olduğunu düşünelim. Bu alan “Yoga” olabilir. Yoga başlığında Türkçe veya İngilizce olarak dersleri görebilirsiniz. Dilerseniz Almanca, Portekizce ya da İtalyanca da dilinde bu dersleri sunan eğitmenlerin kurslarından yararlanabilirsiniz. Udemy bir tek kurs başlığı üzerinden kurs içeriklerini oluşturmamaktadır. Dünya’nın dört bir yanından olan eğitmenler, Udemy platformunda kendi eğitimlerini yayınlarlar. Bu yayınlayıcılar arasından istediğiniz başlıklarda arama yaparken dil seçeneğini kullanabilirsiniz.
 6. Kursun eğitmeni ile kolay iletişim kurabilirsiniz.udemyUdemy eğitim platformundan bir kurs eğitimine katıldıktan sonra, kursa dair “Soru&Cevap” başlığında tüm sorularınızı kurs eğitmenine iletebilirsiniz. Ayrıca burada diğer kurs öğrencilerinin de sorduğu sorulara göz atarak, hızlı çözüme gidebiliyorsunuz. Sadece “Soru&Cevap” kısmı değil, “Duyurular” kısmı ile de dersin eğitmeni tüm kurs öğrencileri ile doğrudan haberleşme sağlayabiliyor.
 7. Udemy milyar dolarlık bir Türk girişimidir.
  udemyUdemy kurucus olan Eren Bali 2007 yılında milyonlarca insanın ücretsiz ulaşabileceği ders içerikleri çıkarma hayaliyle ODTÜ’de Bilgisayar Mühendisliği’nde Silikon Vadisi’n. 2010 yılında ise Eren Bali, ortaokul arkadaşı Oktay Çağlar ve Gagan Biyani bu devasal online eğitim platformu girişimini birlikte başlattılar.

Bugün hayatında yeniye yer vermek isteyenler için:
online eğitim

Bir cevap yazın